Filmi turk që të bën të qash, 7. Kogustaki Mucize (2019)

2271 lexime | 1 Prill 2020
Kogustaki Mucize

Miracle in Cell No. 7 është prodhim i vitit 2019, mirëpo në këtë periudhë izolimi është kthyer në fenomen kinematografi e madje ndër më të shikuarit në Faqen tonë.

“Mrekullia në qelinë numër shtatë” është emri i këtij filmi që ka bërë edhe shumë shqiptarë të mos i përmbahen lotëve mes tyre edhe personazhe publike, ku ka prekur edhe këngëtarë si Yll Limani e Getinjo që deklaruan se ishin prekur goxha shumë nga ajo.

Shiko filmin: 7. Kogustaki Mucize (2019) a.k.a Miracle in Cell No. 7

Fabula e saj flet për një dashuri të pastër mes vajzës Ova dhe babait të saj i cili ka ngecje mendore, e madje stërgjyshja e saj i thotë se i ati ka të njëjtën moshë me të. Ky i fundit burgoset gabimisht për vrasjen e një vajze të vogël e cila ishte moshatare e Ovës dhe dënohet me vdekje.

Por cili është sekreti i këtij filmi që po merr vëmendjen e të gjithëve?!

“Mrekullia në qelinë numër shtatë” është rikrijim i filmit me po të njëjtin emër i cili ka pasur premierën në 2013 në Kore të jugut e më pas u realizua edhe në version filipin dhe indonezian. Njëjtë sikurse versioni turk, edhe ai Koresë së Jugut ishte tejet i shikuar madje ka grumbulluar 86 milionë dollarë nga shfaqjet e saj. Një tjetër detaj interesant është se ky film nuk është i bazuar në ngjarje të vërtetë por është e gjitha imagjinatë. Pavarësisht kësaj mos e humbisni. Zgjedhja më e mirë në këto kohë karantine padyshim është ky film që po e rekomandojnë të gjithë.

Lexo dhe Fast & Furious 10: Paul Walker Mund të Rikthehet