Regjizor: Stephen Frears

 • Florence Foster Jenkins

  Image Florence Foster Jenkins (2016)
  HD
  Florence Foster Jenkins (2016)
  Historia e Florenc Foster Xhenkins, një gruaje të pasur nga Nju Jorku e cila ëndërronte të bëhej një këngëtare opere, pavarësisht zërit të saj të tmerrshëm muzikor.
  Image Florence Foster Jenkins (2016)
 • Victoria & Abdul

  Image Victoria & Abdul (2017)
  HD
  Victoria & Abdul (2017)
  Bazuar në një ngjarje të vërtetë. Abdul Karimi vjen nga India për të marrë pjesë në jubileun e artë të Mbretëreshës Viktoria. Çuditërisht, të dy krijojnë një marrëdhënie të ngrohtë dhe aleancë të fortë, që familja mbretërore përpiqet ta shkatërrojë. Ndërsa miqësia e tyre thellohet, mbretëresha fillon ta shohë botën me sytë e gëzimit, që e kishte humbur prej kohësh…
  Image Victoria & Abdul (2017)
 • Philomena

  Image Philomena (2013)
  Philomena (2013)
  Ky është një filmi emocionues i frymëzuar nga ngjarje të vërteta dhe këtu përzihet dashuria, humbja, ndarja, dëshira dhe një udhëtim të jashtëzakonshëm. Kur ishte akoma shumë e re Philomena, një vajzë që vinte nga një familje katolike Irlandeze pati një shtatzëni të padëshiruar. Si ndëshkim atë e dërgojnë në një manastir ku ajo lind fëmijën e saj. Por pas…
  Image Philomena (2013)