Viti: 1997

 • Robinson Crusoe

  Image Robinson Crusoe (1997)
  HD
  Robinson Crusoe (1997)
  Robinson Kruzo largohet nga Britania me nje anije, pasi vrau mikun e tij per dashurine e Marise. Nje stuhi e ashper oqeanike shkaterron anijen e tij dhe e le ate te bllokuar nga bota, ne nje ishull te paeksploruar. Per t’u kujdesur per veten e tij, Kruzo kerkon nje mbijetese ne ishull, derisa te takohet me një banor pagan, i…
  Image Robinson Crusoe (1997)
 • L.A. Confidential

  Image L.A. Confidential (1997)
  HD
  L.A. Confidential (1997)
  Teksa korrupsioni rritet në vitin 1950 në Los Anxheles, tre policë, një strikt, një brutal dhe një i dobët - bazuar në idenë e tyre të drejtësisë hetojnë një seri vrasjesh
  Image L.A. Confidential (1997)
 • Jackie Brown

  Image Jackie Brown (1997)
  HD
  Jackie Brown (1997)
  Një grua në moshë të mesme e gjen veten në mes të një konflikti të madh që ose ka për t'i sjellë një fitim të madh ose do t'i kushtojë jetën...
  Image Jackie Brown (1997)
 • Life Is Beautiful

  Image Life Is Beautiful (1997)
  HD
  Life Is Beautiful (1997)
  "Një çifut ka romancë të mrekullueshme falë humorit të tij, por duhet të jetë në të "njëjtin humor" për ta mbrojtur djalin e tij, në një kamp përqendrimi nazist". (KA FITUAR 3 OSKAR)
  Image Life Is Beautiful (1997)
 • Hercules – Herkuli

  Image Hercules (1997) – Herkuli
  HD
  Hercules (1997) – Herkuli
  Herkuli Dublim Shqip Në mënyrë që të kthehet në shtëpi në malin Olimp, Herkuli duhet të dëshmojë se mund të kalojë nga "zero" në një hero të vërtetë, me Pegasus dhe Fil - një trajner personal. Gjatë rrugës, Herkuli takohet me bukuroshen inteligjente Meg dhe me Hadin, i cili me ndihmën e Dhimbjes dhe Panikut, planifikon të marrë përsipër Universin.
  Image Hercules (1997) – Herkuli
 • Mousehunt

  Image Mousehunt (1997)
  HD
  Mousehunt (1997)
  Dy trashëgimtar të paaftë kanë vendosur për të shpëtuar shtëpinë e tyre antike nga miu i cili është përcaktuar me vendosmëri të qëndroi aty ku është.
  Image Mousehunt (1997)
 • Anastasia

  Image Anastasia (1997)
  HD
  Anastasia (1997)
  Fëmija mbijetuese e një familjeje mbretërore ruse bashkohet me dy ish të dënuar për t'u takuar gjyshin e saj, teksa Rasputin i pavdekur kërkon vdekjen e saj...
  Image Anastasia (1997)
 • Face/Off

  Image Face/Off (1997)
  HD
  Face/Off (1997)
  Për të nxjerr në pah një komplot grabitje, një agjent i FBI i nënshtrohet një operacioni, i cili përballet me identitetin dhe pamje fizike të një terroristi të pamëshirshëm.
  Image Face/Off (1997)
 • The Fifth Element

  Image The Fifth Element (1997)
  HD
  The Fifth Element (1997)
  Elementi i pestë është një film fantastiko shkencor i vitit 1997, me regji të Luc Besson, bazuar në aventurën e një shoferi taksie i cili papritur duhet të shpëtojë botën nga shkatërrimi i një planeti të zjarrtë që quhet: "E Keqja"...
  Image The Fifth Element (1997)
 • Money Talks

  Image Money Talks (1997)
  HD
  Money Talks (1997)
  Një xhambaz pasi kërkohet nga policia dhe kriminelët, bën marrëveshje me një gazetar televiziv për mbrojtje.
  Image Money Talks (1997)
 • Mr. Nice Guy

  Image Mr. Nice Guy (1997)
  HD
  Mr. Nice Guy (1997)
  Një shef kuzhine kinez përfshihet aksidentalisht me një reportere lajmesh e cila filmoi një marrëveshje droge e cila shkoi keq dhe tani përndiqet nga bandat që duan të marrin videokasetën.
  Image Mr. Nice Guy (1997)
 • The Devil’s Advocate

  Image The Devil’s Advocate (1997)
  HD
  The Devil’s Advocate (1997)
  Avokati i Djallit, trajton çështjen "nëse fitorja në profesionin ligjor është vërtet gjithçka". E kryen një avokat mëkatin fillestar të kryelartësisë, nëse beson se puna e tij është vetëm të fitojë, si Kevin? Më tej filmi, në ligjëratën e mprehtë të Xhon Miltonit, vë në dyshim nocionin e së drejtës në botën post-moderniste. Fjalimi i Miltonit përçan gjithë predikimin e…
  Image The Devil’s Advocate (1997)
 • Austin Powers: International Man of Mystery

  Image Austin Powers: International Man of Mystery (1997)
  HD
  Austin Powers: International Man of Mystery (1997)
  Një agjent sekret i viteve 60, rikthehet nga gjendja e ngrirë pas 30 viteve për t'u përballur me armikun e tij më të madh në vitet 90.
  Image Austin Powers: International Man of Mystery (1997)
 • Lolita

  Image Lolita (1997) (+18)
  HD
  Lolita (1997) (+18)
  Një profesor Britanik vjen në Amerikë për të dhënë mësim kërkon diku një dhomë me qira por vetëm pasi sheh vajzën 14 vjeçare të pronares, vendos të shpërngulet.Megjithëse e urren nënën, ai martohet me të pasi është e vemja mundësi t'i afrohet vajzës, e cila është shumë e pjekur për moshën e saj.Ata fillojnë një udhëtim së bashku, duke u…
  Image Lolita (1997) (+18)
 • U Turn

  Image U Turn
  HD
  U Turn
  Një kumarxhi i ri është drejtuar për në Vegas që të shlyej borxhin para se mafia Ruse ta vrasë, por ai është i detyruar të ndalojë në një qytet të Arizonës ku gjithçka i shkon keq.
  Image U Turn
 • As Good as It Gets

  Image As Good as It Gets (1997)
  HD
  As Good as It Gets (1997)
  Një mama beqare e cila punon kameriere, një autor mizantrop i pashoqërueshem dhe një artist homoseksual, formojnë një miqësi të papëlqyer pasi artisti pëson një aksident.
  Image As Good as It Gets (1997)
 • Donnie Brasco

  Image Donnie Brasco (1997)
  HD
  Donnie Brasco (1997)
  Në vitet '70, agjenti i FBI-së Joe Pistone lë familjen e tij dhe infiltrohet në mafie me emrin Donnie Brasco. Për t'u bërë një gangster ai duhet të tregojë besnikëri absolute dhe gatishmëri për të kryer krime në mënyrë që të pranohet në banda. Donnie njihet me një vrasës të moshuar mjaft cinik i cili s'ka arritur kurrë majat dhe…
  Image Donnie Brasco (1997)
 • Bean

  Image Bean (1997)
  HD
  Bean (1997)
  I pandreqshmi Bin dërgohet në Los Angjelos si një kritik arti, për të marrë pjesë në sjelljen e një pikture me famë botërore. Por si gjithmonë, ai do të përfundojë të krijojë telashe për veten dhe të tjerët rreth tij...
  Image Bean (1997)
 • Beverly Hills Ninja

  Image Beverly Hills Ninja (1997)
  DvD
  Beverly Hills Ninja (1997)
  Djali i bardhë jetim gjendet nga një fis ninxha, si një foshnje në thesar të braktisur dhe u rrit prej tyre. Haru kurrë nuk u përputh me kulturën e tyre dhe kurrë nuk fiton aftësitë e një ninxha, por megjithatë është natyrë e dashur dhe këmbëngulës në ambiciet e tij personale. Misioni i tij i parë e sjell në Beverly Hills për të hetuar…
  Image Beverly Hills Ninja (1997)
 • Selena

  Image Selena (1997)
  HD
  Selena (1997)
  Historia e vërtetë e Selena Kintanila-Peres, një këngëtare "Tehano" e lindur në Teksas, e cila u bë shumë e famshme duke u renditur e para me albumet e saja në muzikën Latine. Një këngëtare shumë e dashur për publikun, jeta e së cilës u pre në mes.
  Image Selena (1997)
 • Con Air

  Image Con Air (1997)
  Con Air (1997)
  Një ish ushtarak i dënuar dhe që është gati për t'u liruar, e gjen veten të bllokuar në një aeroplan me të burgosur, të cilët marrin kontrollin e aeroplanit.
  Image Con Air (1997)
 • Titanic

  Image Titanic (1997)
  HD
  Titanic (1997)
  Historia e një vajze shumë të pasur dhe një djali të varfër, të cilët takohen në udhetimin e parë dhe të fundit të Titanikut. Me regji dhe skenar të Xhejms Kameron, Titaniku është një nga filmat më ''GJIGAND'' të të gjitha kohërave.
  Image Titanic (1997)