Viti: 2001

 • Training Day

  Image Training Day (2001)
  HD
  Training Day (2001)
  Training Day (Dita e provës) : Në ditën e parë të punës si oficer i antidrogës në Los Anxheles, një polic i ri duhet të trajnohet në terren me një detektiv i cili s’është ai që duket.
  Image Training Day (2001)
 • Not Another Teen Movie

  Image Not Another Teen Movie (2001)
  HD
  Not Another Teen Movie (2001)
  Djali më popullor në gjimnaz, pasi vë bast për një vajzë gjysmë të fjetur se do ta zërë të dashur për t'u tallur, e bënë këtë film komedinë më shpërthyese për adoleshentët!
  Image Not Another Teen Movie (2001)
 • Save the Last Dance

  Image Save the Last Dance (2001)
  HD
  Save the Last Dance (2001)
  Pas vdekjes së nënës së saj, Sara shpërngulet në Çikago me të atin. Aty bie në dashuri me një zezak me një të kaluar kriminale. Por të dy janë të bindur për dashurinë e tyre dhe luftojnë kundër çdo paragjykimi.
  Image Save the Last Dance (2001)
 • A.I. Artificial Intelligence

  Image A.I. Artificial Intelligence (2001)
  HD
  A.I. Artificial Intelligence (2001)
  Një djalë robotë shumë i avancuar dëshiron të bëhet "i vërtetë", kështu që ai të mund të rifitojë dashurinë e nënës së tij njerëzor.
  Image A.I. Artificial Intelligence (2001)
 • Sweet November

  Image Sweet November (2001)
  HD
  Sweet November (2001)
  "Nëntor i ëmbël" : Një burrë i dhënë pas punës dhe një grua jo e zakontë bien dakord për një marrëdhënie me afat të shkurtër. Gjatë asaj kohe ajo do t'i ndryshojë jetën...
  Image Sweet November (2001)
 • Atlantis: The Lost Empire – Perandoria e humbur

  Image Atlantis: The Lost Empire (2001) – Perandoria e humbur
  HD
  Atlantis: The Lost Empire (2001) – Perandoria e humbur
  Atlantis: Perandoria e humbur Dublim Shqip Një aventurier i ri pa përvojë bëhet çelësi për të zbuluar një mister të lashtë kur bashkohet me një grup eksploruesish të guximshëm për të gjetur perandorinë e humbur legjendare të Atlantis. Një hartograf naiv, por i vendosur, Milo Thatch, ëndërron të përfundojë kërkimin e filluar nga gjyshi i tij i ndjerë, një eksplorues…
  Image Atlantis: The Lost Empire (2001) – Perandoria e humbur
 • Super Troopers

  Image Super Troopers (2001)
  HD
  Super Troopers (2001)
  Pesë policë të shtetit të Vermontit, shakaxhinj energjikë me një dëshirë të paparë për t’i djallosur gjërat, përpiqen të shpëtojnë punën e tyre dhe ia kalojnë policisë së shtetit duke zgjidhur një çështje.
  Image Super Troopers (2001)
 • Jeepers Creepers

  Image Jeepers Creepers (2001)
  HD
  Jeepers Creepers (2001)
  Një motër e vëlla përballen me një përbindësh i cili ushqehet me pjesë të ndryshme njerëzish gjatë kthimit të tyre për në shtëpi.
  Image Jeepers Creepers (2001)
 • Lara Croft: Tomb Raider

  Image Lara Croft: Tomb Raider (2001)
  HD
  Lara Croft: Tomb Raider (2001)
  Video loja aventuriere Lara Croft vjen në jetë në një film ku ajo garon kundër kohës dhe djajve për të rimarrë objekte të fuqishme të lashta.
  Image Lara Croft: Tomb Raider (2001)
 • Shrek

  Image Shrek (2001)
  HD
  Shrek (2001)
  Shrek (2001) Dublim Shqip Një zotëri i lig përzë krijesat përrallore në kënetën e një përbindëshi të egër, i cili duhet të shkojë në kërkim dhe të shpëtojë një princeshë, për të fituar tokën e vet pas.
  Image Shrek (2001)
 • Mulholland Drive +18

  Image Mulholland Drive (2001) +18
  HD
  Mulholland Drive (2001) +18
  Një aktore e re shpërngulet nga Kanadaja në Hollivud me dëshirën për t’u bërë një aktore e famshme. Ajo takon një grua, e cila për shkak të një aksidenti me makinë vuan nga amnezia dhe të dyja bashkë nisin të kërkojnë kujtimet e humbura, përmes rrugëve të Los Anxhelesit duke u ndeshur me çudira dhe të papritura të ndryshme dhe…
  Image Mulholland Drive (2001) +18
 • The Wash

  Image The Wash (2001)
  HD
  The Wash (2001)
  Me qiranë për të paguar dhe makinën për të riparuar, Shoni (Dr.Dree) bëhet shefi I shokut të tij të dhomës, Lok (Snoop Dog), tek Lavazho ku ky punon prej kohësh, vend pune që më pare e kishte Krisi (Eminem). Situatat tek Lavazhi agravohen pas rrëmbimit të pronarit ku Shoni dhe Lok duhet të gjejnë mënyrën për ta liruar.
  Image The Wash (2001)
 • Down to Earth

  Image Down to Earth (2001)
  HD
  Down to Earth (2001)
  Pasi vdes para kohe, një komedian zezak ambicioz fiton një mundësi të dytë në jetë, duke u vendosur në trupin e një biznesmeni të pasur të bardhë.
  Image Down to Earth (2001)
 • Sex and Lucia +18

  Image Sex and Lucia (2001) +18
  HD
  Sex and Lucia (2001) +18
  Jetët e disa personave takohen në një ishull të izoluar. Të gjithë bashkohen në novelën e një autori, i cili nuk zgjidh dot lidhjen e ngatërruar që ka bërë midis novelës dhe jetës së tij personale.
  Image Sex and Lucia (2001) +18
 • Moulin Rouge!

  Image Moulin Rouge! (2001)
  HD
  Moulin Rouge! (2001)
  Christian, një shkrimtar i varfër, shkon ne Paris ne vitin 1899 dhe, shkon ne Moulin Rouge, dashurohet me Satinen, një grua e bukur, qe ekspozohet ne lokal. Pas një keqkuptimi Satina mendon se ai është duka i Monroth. Christian punësohet që të shkruaje një shfaqje ku si protagoniste kryesore do jete Satina.
  Image Moulin Rouge! (2001)
 • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  Image The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
  HD
  The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
  Një hobit i pafajshëm udhëton me tetë shokë për te zjarret e Malit Doom që të shkatërrojë Unazën dhe lordin e zi Sauron përgjithmonë.
  Image The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
 • The Score

  Image The Score (2001)
  HD
  The Score (2001)
  Nik Uells, një hapës profesionist i kasafortave, i cili është në prag të heqjes dorë nga ky biznes, detyrohet nga partneri i tij Maksi, të kryejë një vjedhje të fundit. Objekti është një spektër i çmuar francez dhe puna, kësaj here, mbart më shumë rreziqe.
  Image The Score (2001)
 • Rush Hour 2

  Image Rush Hour 2 (2001)
  HD
  Rush Hour 2 (2001)
  Karter dhe Li shkojnë në Hong-Kong për pushimë, por pa e kuptuar përfshihen në një rrjet fallsifikatorësh…
  Image Rush Hour 2 (2001)
 • Behind Enemy Lines

  Image Behind Enemy Lines (2001)
  HD
  Behind Enemy Lines (2001)
  Një marinës është qëlluar mbi territorin e armikut dhe është ndjekur pa mëshirë nga një zbatues i policisë sekrete dhe trupat kundërshtare. Ndërkohë oficeri komandues i tij shkon kundër urdhrave në një përpjekje për ta shpëtuar atë.
  Image Behind Enemy Lines (2001)
 • Spirited Away

  Image Spirited Away (2001)
  HD
  Spirited Away (2001)
  "Gjatë zhvendosjes së saj në periferi, një vajzë 10 vjeçare, bredh në një botë të sunduar nga zotërat,shtrigat dhe përbindëshat, ku qeniet njerëzore shndërrohen në kafshë."
  Image Spirited Away (2001)
 • Dark Blue World

  Image Dark Blue World (2001)
  HD
  Dark Blue World (2001)
  Gjatë luftës Gjermania pushton vendet e Evropës Qendrore dhe pilotët Çekosllovak detyrohen të shkojnë në Angli dhe të ndihmojnë forcat aleate. Ndërkohë ata duhet të kalojnë një sërë peripecish.
  Image Dark Blue World (2001)
 • American Pie 2

  Image American Pie 2 (2001)
  HD
  American Pie 2 (2001)
  Vazhdimi i komedisë hit. Studentët e gjimnazit tani janë në shkollë të lartë. Ata vendosin të mblidhen për në shtëpinë në plazh për t'ia kaluar bukur.
  Image American Pie 2 (2001)