Viti: 2009

 • The Ugly Truth

  Image The Ugly Truth (2009)
  HD
  The Ugly Truth (2009)
  Producentja e një emisioni të mëngjesit, sfidohet të testojë një sërë hapash, për të fituar zemrën e njeriut të saj të ëndrrave. A është njeriu perfekt, pikërisht ai që plotëson të gjitha kushtet e një liste, të ndërtuar për princin e kaltër, që kur ishe një vajzë e vogël?
  Image The Ugly Truth (2009)
 • The Road

  Image The Road (2009)
  HD
  The Road (2009)
  Një babë e bir ecin vetëm përgjatë Amerikës së djegur. Asgjë nuk lëviz në peisazhin e shkatërruar përveç hirit dhe ujit. Bën aq ftohtë sa për të thyer gurin dhe kur dëbora bie është gri. Qielli është i errët. Destinacioni i tyre është jugu më i ngrohtë, edhe pse nuk e dinë se çfarë, dhe nëse, i pret ata atje.…
  Image The Road (2009)
 • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs – Epoka e Akullnajave 3

  Image Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (2009) – Epoka e Akullnajave 3
  HD
  Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (2009) – Epoka e Akullnajave 3
  Epoka e Akullnajave 3 Dublim Shqip Kur Sidi përpiqet të adoptojë tre vezë dinosauri i rrëmben nga nëna e tyre në një botë të nëndheshme të humbur, miqtë e tij bëjnë të pamundurën për të shpëtuar atë.
  Image Ice Age: Dawn of the Dinosaurs (2009) – Epoka e Akullnajave 3
 • Monsters vs. Aliens – Përbindëshat kundër Alienëve

  Image Monsters vs. Aliens (2009) – Përbindëshat kundër Alienëve
  HD
  Monsters vs. Aliens (2009) – Përbindëshat kundër Alienëve
  Përbindëshat kundër Alienëve (2009) Dublim Shqip Kur Suzan Mërfi është bllokuar padashur nga një meteor në ditën e martesës, ajo rritet në mënyrë misterioze në 15 metra. Ushtria hidhet në veprim dhe kap Suzanën, duke e çuar atë në një kompleks të fshehtë qeveritar.
  Image Monsters vs. Aliens (2009) – Përbindëshat kundër Alienëve
 • The Blind Side

  Image The Blind Side (2009)
  HD
  The Blind Side (2009)
  Historia e Majkell Oherit, një djalë i tramautizuar dhe i pastrehë i cili bëhet një lojtar “All American Football” dhe raundi i parë i NFL-së me ndihmen e një gruaje të dashur dhe familjes së tij.
  Image The Blind Side (2009)
 • Father and Guns

  Image Father and Guns (2009)
  HD
  Father and Guns (2009)
  Baba dhe bir, të dy janë policë, por nuk e durojnë njeri-tjetrin. Ata duhet të shpëtojnë një koleg nga një bandë me motorë...
  Image Father and Guns (2009)
 • Exam

  Image Exam (2009)
  HD
  Exam (2009)
  Tetë kandidatë për një punë shumë të lakmueshmë në një korporatë, mbyllen së bashku në një dhomë provimi, dhe i jepet një test final me vetëm një pyetje. Duket e thjeshtë, e në të njëjtën kohë e ngatërrueshme, dhe shpejt, tensionet fillojnë të shfaqen.
  Image Exam (2009)
 • Star Trek

  Image Star Trek (2009)
  HD
  Star Trek (2009)
  Xhejms Taiberius Kërk përpiqet të ndjekë gjurmët e të atit. Zoti Spok e kontrollon me kujdes. Ndërkohë që një Romulian hakmarrës nga e ardhmja krijon vrima të zeza në përpjekje për të shkatërruar një e nga një planetët e Federatës.
  Image Star Trek (2009)
 • Deadline

  Image Deadline (2009)
  HD
  Deadline (2009)
  Një skenariste e cila udhëton për në një shtëpi të braktisur për të përfunduar një skenar në kohë, por një seri ngjarjesh të çuditshme e çojnë atë në një avari psikologjike.
  Image Deadline (2009)
 • The Hole

  Image The Hole (2009)
  HD
  The Hole (2009)
  Dy vëllezër ndeshin një vrimë të mistershme në bodrumin e tyre që të çon në një korridor të errët ku janë frikërat dhe makthet e tyre...
  Image The Hole (2009)
 • Eloise’s Lover 16+

  Image Eloise’s Lover (2009) 16+
  HD
  Eloise’s Lover (2009) 16+
  Një vajzë ndodhet në koma dhe në gjendje kritike pas një aksidenti. Gjatë kujtimeve të saj mësojmë ndjenjat e saj për një vajzë...
  Image Eloise’s Lover (2009) 16+
 • Ajami

  Image Ajami (2009)
  HD
  Ajami (2009)
  Ajami është bashkësia fetare e përzier të myslimanëve dhe të krishterëve në Tel Aviv. Këto janë pesë tregime rreth jetës së përditshme në Ajami.
  Image Ajami (2009)
 • Splice

  Image Splice (2009)
  HD
  Splice (2009)
  Super-ylli i inxhinierisë gjenetike Kliv dhe Elsa specializohen në bashkimin e ADN-së së kafshëve të ndryshme për të krijuar hibride të rinj të jashtëzakonshëm. Tani duan të përdorin ADN-në njerëzore në një hibrid që do mund të revolucionarizonte shkencën dhe mjekësinë. Por kur kompania farmaceutike që financon kërkimin e tyre ua ndalon, ata e fshehin eksperimentin e tyre, duke rrezikuar…
  Image Splice (2009)
 • Cloudy with a Chance of Meatballs – Qofte nga Qielli

  Image Cloudy with a Chance of Meatballs (2009) – Qofte nga Qielli
  HD
  Cloudy with a Chance of Meatballs (2009) – Qofte nga Qielli
  Qofte nga Qielli (2019) Dublim Shqip Një shkencëtar vendas shpesh vlerësohet si një dështak derisa ai shpik një makinë që mund të bëjë që ushqimi të bjerë nga qielli. Por nuk e di se gjërat do të marrin një kthesë për keq.
  Image Cloudy with a Chance of Meatballs (2009) – Qofte nga Qielli
 • The Invention of Lying

  Image The Invention of Lying (2009)
  HD
  The Invention of Lying (2009)
  Është një botë ku të gjithë thonë vetëm të vërtetën dhe çdo gjë që ato mendojnë. Mark Bellison është një skenarist që do të pushohet dhe është i dashuruar me Anën të cilës nuk i pëlqen pamja e tij e jashtme. Gjërat për Markun do të ndryshojnë kur ai “shpik” një gënjeshtrër.
  Image The Invention of Lying (2009)
 • Up in the Air

  Image Up in the Air (2009)
  HD
  Up in the Air (2009)
  Me një punë të udhëtojë nëpër vend dhe të pushojë njerëzit nga puna, Ryan Bingham gëzon jetën e tij jashtë orarit të punës, por kupton që kjo jetesë kërcënohet nga prania e një punonjëse të re dhe një interesi dashurie.
  Image Up in the Air (2009)
 • Ninja

  Image Ninja (2009)
  HD
  Ninja (2009)
  Një perëndimor i quajtur Kasei, studion arte marciale në Japoni. Atij i kërkohet të kthehet në Nju Jork në mbrojtje të Yoroi Bitsu, një arkë që përmban armët e nixhës së fundit Konga.
  Image Ninja (2009)
 • Run! Bitch Run! +18

  Image Run! Bitch Run! (2009) +18
  HD
  Run! Bitch Run! (2009) +18
  Gjërat shkojnë tmerrësisht keq kur Katerina dhe Rebeka, dy vajza katolike trokasin në derën e gabuar për të shitur broshura fetare.
  Image Run! Bitch Run! (2009) +18
 • New York

  Image New York (2009)
  HD
  New York (2009)
  Një histori për tre studentë që studiojnë në një Universitet të Nju Jorkut, jetët e të cilëve ndryshojnë nga pasojat e 11 shtatorit...
  Image New York (2009)
 • Love Aaj Kal

  Image Love Aaj Kal (2009)
  HD
  Love Aaj Kal (2009)
  Kjo komedi romantike ballafaqon historinë e Xheit dhe Mirës që përjetojnë nje lidhje "praktike" në distancë për të vazhduar me karrierat e tyre, me historinë tradicionale dhe të vështirë të Virit dhe dashurisë së tij për Harlinën. Dashuria duket se i ndryshon format e saj kohë pas kohe. Nuk është kështu?
  Image Love Aaj Kal (2009)
 • Home

  Image Home (2009)
  HD
  Home (2009)
  "Home" është një dokumentar i vitit 2009 nga Yann Arthus-Bertrand. Filmi është filmuar nga hapësira ajrore e vendeve të ndryshme në Tokë. Ai tregon larminë e jetës në Tokë dhe se si njerëzimi po kërcënon ekuilibrin ekologjik të planetit". (Home 2009 dokumentar me titra shqip)
  Image Home (2009)
 • Knowing

  Image Knowing (2009)
  HD
  Knowing (2009)
  Xhon Kostler, një profesor që deshifron një mesazh të koduar me parashikime tmerrësisht të sakta për çdo katastrofë të madhe që ka ndodhur dhe do të ndodhë në botë. Duke kërkuar të mbrojë familjen e tij dhe të parandalojë fatkeqësi të ardhshme, ai rekruton ndihmën ngurruese të Dajana Uejlandit, vajzës së autorit tashmë të vdekur të profecive. Kërkimi i tij…
  Image Knowing (2009)