Aktor: Ben Robertson

 • Robinson Crusoe

  Image Robinson Crusoe (1997)
  HD
  Robinson Crusoe (1997)
  Robinson Kruzo largohet nga Britania me nje anije, pasi vrau mikun e tij per dashurine e Marise. Nje stuhi e ashper oqeanike shkaterron anijen e tij dhe e le ate te bllokuar nga bota, ne nje ishull te paeksploruar. Per t’u kujdesur per veten e tij, Kruzo kerkon nje mbijetese ne ishull, derisa te takohet me një banor pagan, i…
  Image Robinson Crusoe (1997)