Aktor: Benoît Magimel

 • Carbone

  Image Carbone (2017)
  HD
  Carbone (2017)
  Nga rreziku i humbjes së biznesit të tij, Anthoni Roca, një njeri i zakonshëm, zhvillon një mashtrim që do të bëhet grabitja e shekullit. Atij do i duhet të merret me tradhti, vrasje dhe shpagime.
  Image Carbone (2017)
 • 150 Milligrams a.k.a La fille de Brest

  Image 150 Milligrams (2016) a.k.a La fille de Brest
  HD
  150 Milligrams (2016) a.k.a La fille de Brest
  Bazuar në një ngjarje të vërtetë. Një pneumonologe që punon në një spital të Francës, vëren një lidhje midis vdekjeve të dyshimta dhe një ilaçi të aprovuar nga shteti, i përdorur për trajtimin e diabetit. Duke luftuar vetë kundër sistemit, Frashoni arrin të bëjë të ditur skandalin dhe të zbulojë të vërtetën.
  Image 150 Milligrams (2016) a.k.a La fille de Brest
 • La Haine

  Image La Haine (1995)
  HD
  La Haine (1995)
  Kur një i ri arab arrestohet dhe rrihet keq nga policia, një protestë shpërthen në periferinë famëkeqe të Parisit. Tre nga bashkëmoshatarët e viktimës bredhin vërdallë, ndërsa përpiqen të përmbajnë zemërimin e tyre pas incidentit brutal. Kur njëri prej tyre gjen armën e një polici, nata e tyre mund të marrë një kthesë të zymtë.
  Image La Haine (1995)
 • Special Forces

  Image Special Forces (2011)
  HD
  Special Forces (2011)
  Filmi 'Forcat Speciale' është një histori guximi, nderi dhe sakrifice. Një skuadër e forcave speciale franceze dërgohet në Afganistan, për të shpëtuar një gazetare të rrëmbyer nga talebanët. Edhe pse arrijnë ta shpëtojnë, ata ndodhen në zemër të territorit armik dhe dalja gjallë prej aty do të jetë një mision pothuajse i pamundur.
  Image Special Forces (2011)
 • Fast Convoy

  Image Fast Convoy (2016)
  HD
  Fast Convoy (2016)
  Një vargan i shpejtë që po transporton një ton me kanabis nga Malaga, në jug të Spanjës, ndërpritet pas një shkëmbim zjarri që rezulton në rrëmbimin e një turisteje.
  Image Fast Convoy (2016)
 • An Easy Girl a.k.a Une Fille Facile +18

  Image An Easy Girl a.k.a Une Fille Facile (2019) +18
  HD
  An Easy Girl a.k.a Une Fille Facile (2019) +18
  Naima është 16 vjeç dhe jeton në Kanë. Ka zgjedhur verën për të vendosur se ç'do të bëjë me jetën e saj. Më pas, kushërira e saj Sofia, me stilin e saj joshës të jetesës, vjen për të kaluar pushimet me të.
  Image An Easy Girl a.k.a Une Fille Facile (2019) +18
 • Memoir of War a.k.a La douleur

  Image Memoir of War (2017) a.k.a La douleur
  HD
  Memoir of War (2017) a.k.a La douleur
  E dëshpëruar sepse nuk po merr lajme për burrin e saj, i cili është arrestuar nga nazistët, një shkrimtare, pjesë e Rezistencës bëhet pjesë e një loje të rrezikshme psikologjike me një bashkëpunëtor nazist.
  Image Memoir of War (2017) a.k.a La douleur