Aktor: Dal-su Oh

 • Ode to My Father

  Image Ode to My Father (2014)
  HD
  Ode to My Father (2014)
  Në kohën e Luftës Koreane, betimi i një të riu për t'u kujdesur për familjen e tij shënoi fillimin e një premtimi të përjetshëm që përfshin 60 vjet.
  Image Ode to My Father (2014)
 • 1987: When the Day Comes

  Image 1987: When the Day Comes (2017)
  HD
  1987: When the Day Comes (2017)
  Në vitin 1987, Koreja është nën një regjim shtypës ushtarak. Marrja në pyetje e paligjshme dhe vdekja e një studenti ndezin qytetarët e thjeshtë për të luftuar për të vërtetën dhe për të sjellë drejtësi.
  Image 1987: When the Day Comes (2017)
 • The Host

  Image The Host (2006)
  HD
  The Host (2006)
  Ky duket si një film klasik "B-film" me një përbindësh vrasës, por ndërsa minutat kalojnë, shikuesi kupton se është dëshmitar i një shfaqje krejtësisht ndryshe nga ç'pret dhe nuk largohet nga ekrani. "Vite më parë, gabimisht krijohet një përbindësh deti nga një grup shkencëtarësh. Tani kjo krijesë mutante, synon të shijojë një ditë të bukur me diell në lumin Han…
  Image The Host (2006)
 • Along with the Gods: The Two Worlds

  Image Along with the Gods: The Two Worlds (2017)
  HD
  Along with the Gods: The Two Worlds (2017)
  Pas një vdekjeje të papritur, zjarrfikësi Ja-hong dërgohet në jetën e përtejme nga tre mbrojtësit e tij. Vetëm pasi të kalojë 7 gjykime në 49 ditë dhe të provojë pafajësinë e tij në botën e të gjallëve, do mund të rimishërohet dhe tre mbrojtësit e tij do i qëndrojnë pranë gjatë gjithë gjykimeve.
  Image Along with the Gods: The Two Worlds (2017)
 • Miracle in Cell No. 7

  Image Miracle in Cell No. 7 (2013)
  Miracle in Cell No. 7 (2013)
  Një histori për dashurinë mes një babai me probleme mendore dhe vajzës së tij të adhurueshme. I akuzuar për vrasje dhe përdhunim, shtëpia e babait të saj është burgu.
  Image Miracle in Cell No. 7 (2013)
 • Master

  Image Master (2016)
  HD
  Master (2016)
  Një agjent policie ndjek kryetarin e një kompani koreane që është i përfshirë në mashtrim dhe korrupsion.
  Image Master (2016)
 • The Thieves

  Image The Thieves (2012)
  HD
  The Thieves (2012)
  Është ëndrra e jetës së tyre, nëse ata ia dalin mbanë, jeta e tyre do jetë përrallore. Pesë hajdutë në kulmin e karrierës së tyre dhe kolegët e tyre po planifikojnë mashtrimin më të madh. Popi ka muskujt dhe mendjen, Pepsi është çelësi i tyre për kasafortat, Jenikalli ngjitet nëpër mure, Zampano është njeriu i strategjive dhe Çeuingumi është mbreti…
  Image The Thieves (2012)
 • Soar Into the Sun

  Image Soar Into the Sun (2012)
  HD
  Soar Into the Sun (2012)
  Pasi kryen së një marifet të rrezikshme gjatë një shfaqje ajrore, pilot i Forcave Ajrore të Koresë së Jugut, Tae-hun përjashtohet nga Shqiponjat e Zeza dhe transferohet në një njësi tjetër. Atje miqësohet me pilotët e tjerë dhe bie në dashuri me të bukurën Se-Young. Kur një MiG i Koresë së Veriut...
  Image Soar Into the Sun (2012)
 • OldBoy

  Image OldBoy (2003)
  OldBoy (2003)
  Pasi rrëmbehet dhe burgoset për 15 vjet, Oh Dae-Su lirohet, duke zbuluar se misioni i tij është të gjejë rrëmbyesit brenda pesë ditëve.
  Image OldBoy (2003)
 • Memoir of a Murderer

  Image Memoir of a Murderer (2017)
  Memoir of a Murderer (2017)
  17 vjet pas vrasjes së fundit, kur demenca filloi të prek një vrasës të vjetër, ai përplaset me një djalosh të ri dhe kupton që në qytetin e tij jetojnë dy vrasës serial. Me qëllimin që të shpëtojë vajzën e tij të vetme nga kthetrat e këtoj vrasësi të ri, ai përpiqet të luftojë kundër Alzhaimerit dhe të ruajë kujtimet…
  Image Memoir of a Murderer (2017)