Dramë

 • CityLights

  Image CityLights (2014)
  HD
  CityLights (2014)
  Dipak Sing është një fermer nga Raxhastani. Pas një tragjedie, emigron në në Mumbai me bashkëshorten dhe vajzën në kërkim të një jete më të mirë. Megjithatë, pas mbërritjes në Mumbai, zbulon sfidat e jetës në një qytet të madh.
  Image CityLights (2014)
 • Before I Fall

  Image Before I Fall (2017)
  HD
  Before I Fall (2017)
  12 Shkurti është thjesht një ditë si të tjerat në jetën e kënaqshme të Semit, deri sa del të jetë dita e saj e fundit. E ngecur në rijetimin e ditës së saj të fundit gjatë një jave të pashpjegueshme, Semi e zgjidh misterin rreth vdekjes së saj dhe zbulon gjithçka që po humbet.
  Image Before I Fall (2017)
 • Dritat e Qytezës

  Image Dritat e Qytezës (1983)
  Dritat e Qytezës (1983)
  Harizi jeton në qytetin e bukur të Ksamilit. Ai shfaq shenja dembelizmi dhe parazitizmi për punën, mundohet të përfitojë ndonjë vend të rehatshëm dhe kur nuk ja del, fillon të shpifë e të dërgojë letra anonime. Këto sjellje e shqetësojnë bashkëshorten e tij dhe ajo vendos të largohet.
  Image Dritat e Qytezës (1983)
 • 127 Hours

  Image 127 Hours (2010)
  HD
  127 Hours (2010)
  Aron Ralston ka një pasion për çdo aktivitet të jashtëm. Por kur një gur e ngec brenda një kanioni të Jutas, aventura e një njeriu në kërkim të emocioneve kthehet në sfidën e një jete. Gjatë pesë ditëve në vazhdim, Ralstoni niset në një udhëtim të jashtëzakonshëm personal në të cilin mbështetet te kujtimet e familjes dhe shokëve - po…
  Image 127 Hours (2010)
 • Njeriu me Top

  Image Njeriu me Top (1977)
  Njeriu me Top (1977)
  Pasi Mato Gruda, një burrë i cili jeton në një fshat të largët në malet e Shqipërisë, vjedh një top të braktisur nga pushtuesit gjerman ai duhet të vendosë nëse duhet ta përdorë armën për të ndihmuar rezistencën partizane apo të hakmerret për familjen e vet.
  Image Njeriu me Top (1977)
 • Tingujt e Luftës

  Image Tingujt e Luftës (1976)
  HD
  Tingujt e Luftës (1976)
  Bardhi, një jetim i cili shkon në qytet për të punuar te shtëpia e një të pasuri, ku mëson si të luajë violinën.
  Image Tingujt e Luftës (1976)
 • Sedër

  Image Sedër (2020)
  HD
  Sedër (2020)
  Produksion Shqiptar në të cilin ndërlidhen bashkë Aksioni, Komedia dhe Drama gjë që i jep një ngjyrim të jashtëzakonshëm emocional këtij filmi. Jo më kot i titulluar "Sedër" sepse në të vërtetë, "Sedra" është një stimul aq i fuqishëm sa është i aftë të ndikojë në mënyrë fatale apo ndërgjegjësuese në veprimet apo hapat që mund të marrë një njeri…
  Image Sedër (2020)
 • Door Lock

  Image Door Lock (2018)
  HD
  Door Lock (2018)
  Një thriller me personazhin kryesor një vajzë që jeton vetëm. Një vrasje që ndodh në shtëpinë e saj shton misterin se gjithmonë dikush është duke e ndjekur.
  Image Door Lock (2018)
 • The Prophet

  Image The Prophet (2014)
  HD
  The Prophet (2014)
  Artisti dhe poeti i internuar Mustafa nis një udhëtim për në shtëpi me pastruesen e shtëpisë dhe vajzën e saj; së bashku trioja duhet t'u shpëtojë autoriteteve të cilët frikësohen se fjalët e Mustafait do të nxktin rebelim.
  Image The Prophet (2014)
 • The Wolfman

  Image The Wolfman (2010)
  HD
  The Wolfman (2010)
  Lorenc Talbot, një fisnik i përndjekur nga demonët e së kaluarës, kthehet në pronën e familjes së tij pas zhdukjes së të vëllait. I ribashkuar me babain e tij të distancuar, Talboti fillon të kërkojë vëllain, dhe zbulon një fat të tmerrshëm për veten e tij. Fëmijëria e Talbotit përfundoi natën që i vdiq e ëma. Pasi u largua nga…
  Image The Wolfman (2010)
 • Dangal

  Image Dangal (2016)
  HD
  Dangal (2016)
  Historia e vërtetë e ish mundësit Mahavir Singh Phogat dhe ndeshjet e dy bijave të tij drejt lavdisë në sportin e mundjes.
  Image Dangal (2016)
 • 31st October

  Image 31st October (2015)
  HD
  31st October (2015)
  Një film rrëqethës mbi një familje Sike dhe peripecitë që heq ajo në një Delhi të pushtuar nga trazirat anti-Sike që lindën pas vrasjes së kryeministres së atëhershme, Indira Gandi.
  Image 31st October (2015)
 • A Royal Affair

  Image A Royal Affair (2012)
  HD
  A Royal Affair (2012)
  Një mbretëreshë e re, e cila është e martuar me një mbret të çmendur, bie fshehurazi në dashuri me mjekun e saj, dhe së bashku ata fillojnë një revolucion që ndryshon një komb përgjithmonë.
  Image A Royal Affair (2012)
 • Don Jon +16

  Image Don Jon (2013) +16
  HD
  Don Jon (2013) +16
  Nje djale nga Nju Xhersi i përkushtuar në familjen e tij, miqtë, dhe kishën, zhvillon pritjet jorealiste duke shikuar pornografi dhe punon për të gjetur lumturinë dhe intimitetin me dashurin e tij të vërtetë.
  Image Don Jon (2013) +16
 • Two Lovers

  Image Two Lovers (2008)
  HD
  Two Lovers (2008)
  Historia flet për një trekëndësh dashurie në Bruklin. Një dramë romantike që zhvillohet mes dy familjeve mike, ku vajza dashuron djalin e familjes tjetër, por djali është i dashuruar me fqinjën e tij.
  Image Two Lovers (2008)
 • Ask Sana Benzer

  Image Ask Sana Benzer (2015)
  HD
  Ask Sana Benzer (2015)
  Një vajze e re me një të kaluar me probleme bien në dashuri me një djalë të pashëm, por nuk është çdo gjë që duan ata, dhe që ëndërrojnë.
  Image Ask Sana Benzer (2015)
 • System Crasher

  Image System Crasher (2019)
  HD
  System Crasher (2019)
  Historia e Benit, një vajzë 9 vjeçe me probleme të theksuara vetëkontrolli, por që kërkon pa reshtur dashurinë e njerëzve që e rrethojnë.
  Image System Crasher (2019)
 • Nobody aka Kanenas

  Image Nobody aka Kanenas (2010)
  HD
  Nobody aka Kanenas (2010)
  Filmi "Askushi" është një dramë sociale që fitoi Çmimin Audienca në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në vitin 2010. Është një version bashkohor i historisë së shumënjohur mbi dashurinë i William Shekspirit ,"Romeo dhe Xhulieta".
  Image Nobody aka Kanenas (2010)
 • Voice from the Stone

  Image Voice from the Stone (2017)
  HD
  Voice from the Stone (2017)
  "Zëri që vjen nga guri" luhet në Toskanën e 1950-ës. Është historia e Verenës, një infermiere e thirrur për të ndihmuar një djalë të vogël, që ka rënë në heshtje pas vdekjes së papritur të së ëmës. Ajo përndiqet nga shpirti i gruas së vdekur.
  Image Voice from the Stone (2017)
 • Charlie Wilson’s War

  Image Charlie Wilson’s War (2007)
  HD
  Charlie Wilson’s War (2007)
  Një dramë e bazuar në një kongresmen të Teksasit marrëveshjet e fshehta të Charlie Wilson në Afganistan, ku përpjekjet e tij për të ndihmuar rebelët në luftën e tyre me sovjetikët kanë disa efekte të paparashikuara dhe të gjatë me ndikim të gjerë.
  Image Charlie Wilson’s War (2007)
 • Panfilov’s 28

  Image Panfilov’s 28 (2016)
  HD
  Panfilov’s 28 (2016)
  Gjatë luftës së dytë botërore, një grup prej 28 ushtarësh, në Rusinë e vitit 1941 mundohen të ndalojnë të vetëm një mësymje gjermane drejt Moskës. Edhe pse me municione të pakëta do mundohen trimërisht deri në fund të mbrojnë atdheun.
  Image Panfilov’s 28 (2016)
 • Auftauchen aka Breaking The Surface +18

  Image Auftauchen aka Breaking The Surface (2006) +18
  HD
  Auftauchen aka Breaking The Surface (2006) +18
  Fotografja e re Nadja ndihmon nënën e saj me fitimet prej punës në një revistë. Në një diskotekë ajo njihet me Dariusin dhe marrëhttps://drive.google.com/file/d/1fGrrjtNvTK6Xu2BJIKepi08mnZ0qZ451/view?usp=sharingdhënia e tyre më pas është shumë pasionante...
  Image Auftauchen aka Breaking The Surface (2006) +18
 • Clemency

  Image Clemency (2019)
  HD
  Clemency (2019)
  Ndërsa përgatitet të ekzekutojë një tjetër të burgosur të dënuar me vdekje, Bernadin duhet të përballet me demonët psikologjikë dhe emocionalë që puna e saj krijon, së fundmi lidhur me të burgosurin e radhës.
  Image Clemency (2019)
 • Heat

  Image Heat (1995)
  HD
  Heat (1995)
  Një grup profesionistesh grabitës bankash fillojnë të ndiqen intensivisht nga policia pasi lënë një gjurmë në grabitjen e fundit.
  Image Heat (1995)