Dramë

 • Gangster’s Paradise: Jerusalema

  Image Gangster’s Paradise: Jerusalema (2008)
  HD
  Gangster’s Paradise: Jerusalema (2008)
  Rritja e një vagabondi të ri nga një kriminel i vogël në një sipërmarrës të fuqishëm të krimit gjatë viteve të trazuara para dhe pas rënies së aparteidit.
  Image Gangster’s Paradise: Jerusalema (2008)
 • Gladiator

  Image Gladiator (2000)
  HD
  Gladiator (2000)
  Kur një gjeneral Romak tradhtohet dhe familja e tij vritet nga djali i korruptuar i një perandori, ai shkon në Romë si gladiator për t'u hakmarrë.
  Image Gladiator (2000)
 • Basic Instinct 2 +18

  Image Basic Instinct 2 (2006) +18
  HD
  Basic Instinct 2 (2006) +18
  Novelistja Katerin Tramel futet përsëri në telashe me ligjin dhe policia i kërkon psikologut Dr. Majkëll Glas të vlerësojë gjendjen e saj mendore. Por përsëri, si agjenti Nik Kuran para tij, dr. Glas përfishet në një lojë joshje nga Tramel.
  Image Basic Instinct 2 (2006) +18
 • A Beautiful Mind

  Image A Beautiful Mind (2001)
  HD
  A Beautiful Mind (2001)
  Pasi pranon një punë sekrete në kriptografi, Xhon Nashi një matematicien brilant por i pashoqërueshëm, jeta e tij do të shndërrohet në një mankth.
  Image A Beautiful Mind (2001)
 • The Age of Adaline

  Image The Age of Adaline (2015)
  HD
  The Age of Adaline (2015)
  Një vajzë e re, e lindur në shekullin e 20-të, pasi i ndodh një aksident, do të shndërrohet në një person që nuk do të plaket kurrë. Pas shumë vite vetmie ajo takon një mashkull që do i komplikoj gjithë jetën, me të cilën ajo është mësuar tashmë. Ndiqni “Mosha e Adalinës”, një film që përmbys rolet familjare dhe perceptimet…
  Image The Age of Adaline (2015)
 • Johnny Mad Dog

  Image Johnny Mad Dog (2008)
  HD
  Johnny Mad Dog (2008)
  Në luftën civile të Afrikës, një grup djemsh të rinj të kthyer në ushtarë të lirisë luftojnë, plaçkisin dhe vrasin nëpër fshatrat e Afrikës. Kur lufta përfundon misionit të tyre i vjen fundi.
  Image Johnny Mad Dog (2008)
 • On the Job

  Image On the Job
  HD
  On the Job
  Një thriller Filipinas i frymëzuar nga skandale e jetës së vërtetë në të cilin të burgosurit lirohen nga burgu përkohësisht për të punuar si vrasës me pagesë, në dijeni të politikanëve dhe zyrtarëve të lartë të ushtrisë.
  Image On the Job
 • Colt 45

  Image Colt 45 (2014)
  HD
  Colt 45 (2014)
  Vinsenti një djalë 22-vjeçar, është instruktor qitjeje dhe rregullues armësh brenda policisë kombëtare. Pavarësisht nga talenti i tij, ai refuzon të përfshihet në brigadë. Një ditë gjatë një stërvitje, ai takohet me Milo Kardena, një polic i fshehur i cili e çon Vinsentin në një rrjedhim ngjarjesh dhune. Nëse dëshiron të mbijetojë, Vinsent duhet të bëjë zgjedhjen e duhur.
  Image Colt 45 (2014)
 • Mesrine Part 2: Public Enemy #1

  Image Mesrine Part 2: Public Enemy #1 (2008)
  HD
  Mesrine Part 2: Public Enemy #1 (2008)
  Historia fillon me vrasjet, ekzekutimet, të trafikut parisien të Zhak Mesrine. Përveç figurës së Zhak Mesrine si një gangster mediatik, narcisit dhe të dhunshëm, regjisori Jean-François Richet i ka konceptuar këta si dy filma të pavarur, dhe janë bazuar në autobiografinë e shkruar në burg nga vetë Mesrine (i cili lexohet Merin).
  Image Mesrine Part 2: Public Enemy #1 (2008)
 • Battle for Sevastopol

  Image Battle for Sevastopol (2015)
  HD
  Battle for Sevastopol (2015)
  Një ushtare ruse e sapo rekrutuar zbulon aftësitë e saj si snajperiste, dhe Komanda e Lartë Gjermane jep urdhër për ta ekzekutuar me çdo kusht.
  Image Battle for Sevastopol (2015)
 • Brotherhood

  Image Brotherhood (2010)
  HD
  Brotherhood (2010)
  Ky film tregon historinë e Adam Buckley i cili fsheh prova në mënyrë që të hyjë në një vëllazëri të kolegjit, testi përfundimtar është që të vjedh një dyqan gjatë natës, por fatkeqësisht diçka shkon keq dhe Adam e gjen veten duke jetuar një makth pa fund.
  Image Brotherhood (2010)
 • When Animals Dream

  Image When Animals Dream (2014)
  HD
  When Animals Dream (2014)
  16-vjeçarja Mari jeton në një ishull të vogël me babanë dhe me nënën e saj e cila vuan nga një sëmundje misterioze, por kur e ëma vdes papritur, Mari fillon të shndërrohet në një përbindësh kanibal.
  Image When Animals Dream (2014)
 • The First Time

  Image The First Time (2012)
  HD
  The First Time (2012)
  Një shkëndijë rindez tërheqjen mes dy adoleshentëve të dikurshëm të cilët takohen në një festë rastësisht...
  Image The First Time (2012)
 • Money

  Image Money (2019)
  HD
  Money (2019)
  Historia e një komisioneri të ri që ëndërron të bëhet i pasur, por këto ëndrra e bëjnë atë të bëhet pjesë e një mashtrimi dhe përfitimi të madh ekonomik, që e fut atë në telashe.
  Image Money (2019)
 • Wolf Totem

  Image Wolf Totem (2015)
  HD
  Wolf Totem (2015)
  Kjo është historia e një studenti kinez, i cili dërgohet të jetojë ne mesin e barinjve mongol. Pasioni për natyrën do e çojë atë të përballet më një realitet ndryshe nga çfarë ishte mësuar. Pasi jepet një urdhër për shfarosjen këlyshëve të ujqve dhe ai gjen një këlysh ujku dhe do të do të bëjë gjithçka për ta rritur dhe fshehur atë, por...
  Image Wolf Totem (2015)
 • Ill Manors

  Image Ill Manors
  HD
  Ill Manors
  Brilant, brutal, i fuqishëm! Historitë e tetë njerëzve të cilat gërshetohen se bashku. Pas çdo veprimi ka reagim. Por çfarë ndikon në zgjedhjet që bëjmë?
  Image Ill Manors
 • Before Sunrise

  Image Before Sunrise (1995)
  HD
  Before Sunrise (1995)
  Dy të rinj takohen në një tren në Evropë, dhe kalojnë një mbrëmje së bashku në Vjenë. Fatkeqësisht, të dy e dinë se kjo ndoshta do të jetë nata e tyre e vetme së bashku.
  Image Before Sunrise (1995)
 • Before Midnight

  Image Before Midnight (2013)
  HD
  Before Midnight (2013)
  Xhesi dhe Selina kanë shkuar me pushime në jug të Peloponesit. Por historia e tyre është më e ngarkuar se kaq. Brenda një dite shprehen të gjitha ndjenjat, problemet, vështirësitë dhe situatat e ndryshme me të cilat përballet çdo çift.
  Image Before Midnight (2013)
 • Copenhagen

  Image Copenhagen (2014)
  HD
  Copenhagen (2014)
  Pas disa javësh udhëtimi në Europë, Uilliami e gjen veten në Kopenhagen, vendilindjen e babait të tij. Aty fillon aventura e tij së bashku me një vajzë vendase ku të dy ata zbulojnë dashurinë e vërtetë...
  Image Copenhagen (2014)
 • Love and Other Drugs

  Image Love and Other Drugs (2010)
  HD
  Love and Other Drugs (2010)
  Megi Mërdok vuan nga sëmundja e Parkinsonit, dhe dëshiron që të mos lejojë askënd ta bëjë për vete, por takon shpirtin e saj binjak, Xhejmin (Gyllenhaal) i cili është goxha i aftë me femrat dhe shitjet e ilaçeve farmaceutike. Dhe shumë shpejt ata do të gjenden nën ndikimin e drogës më të fuqishme: "dashurisë".
  Image Love and Other Drugs (2010)
 • Skin Trade

  Image Skin Trade (2014)
  HD
  Skin Trade (2014)
  Pasi familja e tij vritet nga një gangster serb, agjenti i Policisë së Nju Jorkut, Nik (Dolph Lundgren) në bashkëpunim me një agjent tajlandez (Tony Jaa) shkojnë në Azinë juglindore për t'u hakmarrur dhe për të shkatërruar trafikun e qënieve njerëzore.
  Image Skin Trade (2014)
 • Big Eyes

  Image Big Eyes (2014)
  HD
  Big Eyes (2014)
  Një drame e pasqyruar në piktoren e famshme Margareta Kin, sukseset e të ciles kishin filluar rreth viteve 1950 dhe gjate këtyre viteve ajo pati vështirësi me burrin e saj, i cili u mundua t'ia marr vlerat duke shfrytëzuar atë afër 10 vite.
  Image Big Eyes (2014)
 • 3 Nights in the Desert

  Image 3 Nights in the Desert (2014)
  HD
  3 Nights in the Desert (2014)
  Tre shokë anëtarë të një bande futen në një shpellë pasi dëgjojnë se ajo ka fuqinë t'iu japë atyre ato që kanë nevojë. Meqë dëshirat e turbullta fillojnë të dalin në pah, ato pyesin veten nëse shpella ka fuqi në të vërtetë.
  Image 3 Nights in the Desert (2014)