Luftë

 • The Outpost

  Image The Outpost (2020)
  HD
  The Outpost (2020)
  Disa ushtarë amerikanë qëndrojnë në një bazë ushtarake në Afganistan pavarësisht faktit se janë të rrethuar nga talebanë që i sulmojnë cdo ditë.
  Image The Outpost (2020)
 • Beanpole

  Image Beanpole (2019)
  HD
  Beanpole (2019)
  Në vjeshtën e Leningradit të 1945-ës Ija dhe shoqja e saj Masha përpiqen të mbijetojnë duke thurur ëndrra dhe duke u përpjekur të kalojnë traumën e luftës.
  Image Beanpole (2019)
 • Tolkien

  Image Tolkien (2019)
  HD
  Tolkien (2019)
  Vitet edukuese të autorit jetim J.R.R. Tolkien pasi gjen miqësinë, dashurinë dhe frymëzimin artistik mes një grupi shokësh, po ashtu të përjashtuar nga shkolla.
  Image Tolkien (2019)
 • The Eastern Front

  Image The Eastern Front (2020)
  HD
  The Eastern Front (2020)
  Kjo është historia e një grupi ushtarësh gjermanë që përpiqen të bashkohen me ushtrinë e tyre gjatë luftës së dytë botërore. Një histori tradhtie, gjaku dhe dashurie që tregon që lufta nxjerr në pah më të mirën dhe më të keqen e njeriut.
  Image The Eastern Front (2020)
 • Warfighter

  Image Warfighter (2018)
  HD
  Warfighter (2018)
  Rasti është një rreshter që mundohet të mbajë balancën mes punës dhe jetës së tij familjare. Ai lufton çdo ditë për të bërë ndryshimin mes realitetit dhe maktheve të tij të luftës. I dedikuar ndaj skuadrës dhe misionit të tij, ai është i gatshëm të japë dhe jetën e tij për pjesëtarët e skuadrës së tij.
  Image Warfighter (2018)
 • Uri: The Surgical Strike

  Image Uri: The Surgical Strike (2019)
  HD
  Uri: The Surgical Strike (2019)
  Filmi është bazuar nga ngjarjet reale të luftës në Indi. Forcat speciale të ushtrisë indiane ndërmarrin një operacion të fshehtë për t'u hakmarrë për vrasjen e ushtarëve në bazën e tyre nga një grup terrorist pakistanez.
  Image Uri: The Surgical Strike (2019)
 • T-34

  Image T-34 (2018)
  HD
  T-34 (2018)
  Më 1944 një grup i guximshëm me ushtarë rus arritën të shpëtojnë nga robëria e gjermanëve me një tank gjysmë të shkatërruar T-34, ikonë e rusëve. Ajo ishte koha e betejave legjendare, dashurisë së pathyeshme dhe mrekullive të mëdha.
  Image T-34 (2018)
 • Where Hands Touch

  Image Where Hands Touch (2018)
  HD
  Where Hands Touch (2018)
  Në vitin 1944, një vajzë 15 vjeçare, bijë e një mamaje gjermane të bardhë dhe një babai afrikan të zi, takon një anëtar të rinisë hitleriane. Perceptimi i tmerreve që po ndodhin rreth tyre, i lidh ata së bashku.
  Image Where Hands Touch (2018)
 • A Private War

  Image A Private War (2018)
  HD
  A Private War (2018)
  Bazuar në një histori të vërtetë. Korrespondentja e njohur e luftës, Maria Kolvini është një grua e aftë, si për të pirë martini në shoqërinë e lartë, ashtu edhe për të qëndruar pranë ushtarakëve, mes zjarrit të luftës. E nxitur nga një dëshirë e vazhdueshme për të dhënë dëshmi të krimeve dhe për t'u dhënë zë atyre që nuk kanë…
  Image A Private War (2018)
 • The Rising Hawk

  Image The Rising Hawk (2019)
  HD
  The Rising Hawk (2019)
  Mbretëria mongole është rritur më shumë se kurrë. Ushtritë e saj rrethojnë pjesën më të madhe të Evropës Lindore. Një fshat i vogël lufton për liri në peizazhin kufitar të maleve Karpate.
  Image The Rising Hawk (2019)
 • Ashes in the Snow

  Image Ashes in the Snow (2018)
  HD
  Ashes in the Snow (2018)
  Gjatë Luftës së Dytë Botërore, një artiste 16-vjeçare lituaneze dhe familja e saj dëbohen në Siberi, ndërsa Stalini brutalisht shkatërron rajonin e Balltikut. Jeta në internim i vë ata përballë vuajtjesh, mes të cilave, qëndron edhe një ushtarak ruso-ukrainas...
  Image Ashes in the Snow (2018)
 • Saving Leningrad

  Image Saving Leningrad (2019)
  HD
  Saving Leningrad (2019)
  Gjatë luftës së dytë botërore, një çift i ri të dashuruarish lufton mes tradhtive, dhunës dhe rreziqeve të luftës për t’iu larguar qytetit në rrethim dhe për të jetuar një jetë më të mirë, duke u nisur në një udhëtim të rrezikshëm përmes bombave dhe dallgëve.
  Image Saving Leningrad (2019)
 • Unknown Soldier

  Image Unknown Soldier (2017)
  HD
  Unknown Soldier (2017)
  "Ushtari i panjohur" përfaqëson sakrificën ë ushtarëve finlandez për të fituar luftën kundër Rusisë.
  Image Unknown Soldier (2017)
 • The Wolf’s Call

  Image The Wolf’s Call (2019)
  HD
  The Wolf’s Call (2019)
  Në të ardhmen e afërt, një nëndetëse franceze e gjen veten në një situatë krize përballë një rreziku të panjohur.
  Image The Wolf’s Call (2019)
 • Pan’s Labyrinth

  Image Pan’s Labyrinth (2006)
  HD
  Pan’s Labyrinth (2006)
  Duke jetuar me njerkun tiranik në një shtëpi me nënën e saj shtatzënë, Ofelia 10-vjeçare ndihet e vetmuar, por kur ajo zbulon një labirint të prishur që ruhet nga një satir misterioz, i cili supozohet që njeh fatin e saj. Dhe nëse dëshiron Ofelia të kthehet babai i saj i vërtetë, ajo duhet të kryejë tri detyra të tmerrshme.
  Image Pan’s Labyrinth (2006)
 • Alone We Fight

  Image Alone We Fight (2018)
  HD
  Alone We Fight (2018)
  Duke u përballur me vështirësi të mëdha, një grup i vogël por i vendosur ushtarësh amerikanë, hyn në territorin e armikut të rrezikshëm në një mision për të ndaluar një njësi të avancuar gjermane për të thyer kufirin aleat.
  Image Alone We Fight (2018)
 • Gettysburg

  Image Gettysburg (1993)
  HD
  Gettysburg (1993)
  Në 1863, forcat veriore dhe jugore luftojnë në betejën vendimtare të Getisburgut gjatë Luftës Civile Amerikane.
  Image Gettysburg (1993)
 • The Painted Bird

  Image The Painted Bird (2019)
  HD
  The Painted Bird (2019)
  Një djalë i ri hebre diku në Europën Lindore has personazhe të ndryshëm gjatë kërkimit për strehim në kohën e Luftës së Dytë Botërore.
  Image The Painted Bird (2019)
 • Robert the Bruce

  Image Robert the Bruce (2019)
  HD
  Robert the Bruce (2019)
  Mbreti Robert Brus është plagosur dhe i arratisur nga ushtria angleze. Në prag të humbjes, një e ve dhe familja e saj e shërojnë dhe i bashkohen mbretit, ndërsa ai vendos të luftojë për lirinë e shumëpritur të Skocisë.
  Image Robert the Bruce (2019)
 • Michael Kohlhaas

  Image Michael Kohlhaas (2013)
  HD
  Michael Kohlhaas (2013)
  Në shekullin e 16-të në Sevenes, një tregtar kuajsh me emrin Mikael Kohlas drejton një jetë të lumtur familjare. Pasi që një zotëri e trajton atë keq në mënyrë të padrejtë, ai krijon një ushtri dhe ndez një luftë të përgjakshme në të gjithë vendin për të rikthyer të drejtat e tij.
  Image Michael Kohlhaas (2013)
 • Windtalkers

  Image Windtalkers (2002)
  HD
  Windtalkers (2002)
  Dy marina amerikan janë në Luftën e Dytë Botërore të cilit janë caktuar për të mbrojtur një marinar të Navajo, që duhet përdorur gjuhen e ti si një radio Cypher të pathyeshme.
  Image Windtalkers (2002)
 • Skanderbeg

  Image Skanderbeg (1953)
  Skanderbeg (1953)
  Luftëtari i Madh Shqiptar Skënderbeu është një film dramatik i vitit 1953 me regjizor Sergei Yutkevich. U prezantua në Festivalin e filmit në Canne, ku fitoi çmimin ndërkombëtar. Filmi tregon prijësin e fiseve shqiptare, Skënderbeun, në qëndresën stoike që i bëri turqve për më shumë se dy dekada...
  Image Skanderbeg (1953)
 • Enemy Lines

  Image Enemy Lines (2020)
  HD
  Enemy Lines (2020)
  Nazistët mbajnë peng një shkencëtar, të aftë të prodhojë armë bërthamore. Fati i tij dhe i luftës do të varet nga misioni sekret i shpëtimit, i organizuar nga aleatët amerikano-britanikë.
  Image Enemy Lines (2020)
 • Trench 11

  Image Trench 11 (2017)
  HD
  Trench 11 (2017)
  Në ditët e fundit të Luftës së Parë Botërore, një njësi aleate e udhëhequr nga një ushtar i tronditur është dërguar për të hetuar një strukturë misterioze të braktisur gjermane që ndodhet thellë nën tokë. Ajo që ata zbulojnë është më e keqe se vdekja.
  Image Trench 11 (2017)