Muzikë

 • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  Image Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga (2020)
  HD
  Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga (2020)
  Dy këngëtarë të një qyteti të vogël të Islandës janë në ndjekje të ëndrrës së tyre për të qenë pjesë e Eurovizionit. Gjatë rrugëtimit, plot sfida, ngatërresa dhe keqkuptime vendosin në provë lidhjen mes tyre.
  Image Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga (2020)
 • Footloose

  Image Footloose (2011)
  HD
  Footloose (2011)
  Adoleshenti i ardhur nga qyteti, Ren Makormak, zhvendoset në një rrethinë të vogël ku muzika dhe rrok dhe kërcimi janë të ndaluara, por shpirti i tij rebel e tund mirë popullsinë e atij vendi.
  Image Footloose (2011)
 • Guava Island

  Image Guava Island (2019)
  HD
  Guava Island (2019)
  Një muzikal i këndshëm i interpretuar nga Donald Glover dhe Rihana, të cilët luajnë rolin e dy personazheve të cilët në mënyrën e tyre duan të ndryshojnë fatin e banorëve të Ishullit të Guavës.
  Image Guava Island (2019)
 • Feel the Beat

  Image Feel the Beat (2020)
  HD
  Feel the Beat (2020)
  Pasi shkatërroi karrierën e saj në Broduei, Ejprill, kërcimtarja ego-centrike, vendos të kthehet në qytetin e lindjes. Aty do të përfundojë duke u dhënë mësim një grupi vajzash të vogla e të pabindura. Por me çfarë kushti?
  Image Feel the Beat (2020)
 • Teen Beach Movie

  Image Teen Beach Movie (2013)
  HD
  Teen Beach Movie (2013)
  Dy të apasionuar pas sërfit, marrëdhënia e të cilëve është duke përfunduar, e gjejnë veten të përfshirë në një valë dimensionale udhëtimi në kohë që i dërgon ata në një film muzikor plazhi të viteve '60.
  Image Teen Beach Movie (2013)
 • Cold War

  Image Cold War (2018)
  HD
  Cold War (2018)
  Ne vitin 1950, një drejtues muzike bie në dashuri me një këngëtare dhe përpiqet ta bind që të arratisen nga Polonia komuniste për në Francë.
  Image Cold War (2018)
 • Dumplin’

  Image Dumplin’ (2018)
  HD
  Dumplin’ (2018)
  Buçkoja është vajza adoleshente e mbushur e një ish-mbretëreshe të bukurisë, e cila regjistrohet në paradën e nënës së saj në shenjë proteste, gjë që përshkallëzohet kur konkurrentet e tjera ndjekin hapat e saj,duke revolucionarizuar paradën dhe qytetin e vogël të Teksasit.
  Image Dumplin’ (2018)
 • Center Stage: Turn It Up

  Image Center Stage: Turn It Up (2008)
  HD
  Center Stage: Turn It Up (2008)
  Një balerinë e vetë-trajnuar në rrugët e Detroitit bashkë me një grup hip-hopi ekstrem dhe me ndihmën e një ish lojtari hokei të kthyer tashmë në kërcimtar, ka ende mundësinë që ta bëjë ëndrrën e saj realitet, (të arrijë akademinë më prestigjioze të baletit në Nju Jork, etj...).
  Image Center Stage: Turn It Up (2008)
 • Center Stage

  Image Center Stage (2000)
  HD
  Center Stage (2000)
  Një grup prej 12 adoleshentësh me prejardhje të ndryshme regjistrohen në Akademinë e Baletit Amerikan në Nju Jork. Për t'u bërë balerinë, secili përballet me problemet dhe stresin e stërvitjes dhe ecjen përpara në botën e vallëzimit.
  Image Center Stage (2000)
 • Bohemian Rhapsody

  Image Bohemian Rhapsody (2018)
  HD
  Bohemian Rhapsody (2018)
  Historia e grupit legjendar rrok dhe këngëtarit Fredi Merkuri, historia që çoi në performancën e tyre të famshme në Live Aid (1985).
  Image Bohemian Rhapsody (2018)
 • StreetDance 2

  Image StreetDance 2 (2012)
  HD
  StreetDance 2 (2012)
  Pasi u poshtërua nga Grupi i kërcimit "Te pamposhturit", kërcimtari i rrugës Ash përpiqet të mbledhë kërcimtaret me të mire nga e gjithë bota për një tjetër beteje kërcimi!
  Image StreetDance 2 (2012)
 • A Night at the Roxbury

  Image A Night at the Roxbury (1998)
  HD
  A Night at the Roxbury (1998)
  Dy vëllezër budallenj ëndërrojnë të kenë klubin e tyre të natës ose të paktën të futen në klubin më të hatashëm dhe më ekskluziv në qytet, te Roxburi.
  Image A Night at the Roxbury (1998)
 • Center Stage: On Pointe

  Image Center Stage: On Pointe (2016)
  HD
  Center Stage: On Pointe (2016)
  Bela Parker, e cila ka jetuar gjithmonë nën hijen e motrës së saj shumë të suksesshme, gjen një mundësi për t'u rekrutuar në një nga kompanitë më të famshme të kërcimit në botë.
  Image Center Stage: On Pointe (2016)
 • A Star Is Born

  Image A Star Is Born (2018)
  HD
  A Star Is Born (2018)
  Një muzikant ndihmon një këngëtare të re të bëhet e famshme, edhe pse karriera e tij fundoset përditë e më shumë për shkak të moshës dhe alkoolit.
  Image A Star Is Born (2018)
 • You Got Served

  Image You Got Served (2004)
  HD
  You Got Served (2004)
  Dejvidi dhe Elgini shokë dhe partnerë në kërcimet e rrugës, prishin marrëdhënien pas një keqkuptimi. Beteja më e madhe vjen në qytet dhe duhet të zgjidhet grupi më i mirë i kërcimit. Sfida mes grupeve tjera konkurrente, a do t'i përmirësojë apo përkeqësojë marrëdhëniet mes Dejvidit dhe Elginin?
  Image You Got Served (2004)
 • Save the Last Dance 2

  Image Save the Last Dance 2 (2006)
  HD
  Save the Last Dance 2 (2006)
  Sara ndjek shkollën e artit në Nju Jork, për të përmbushur ëndrrën që ndante me mamanë për t'u bërë prima balerina. Ajo miqësohet me Zoin dhe Majëllsin që është një kantautor i ri. Por orët e mësimit me të ngurtën zonja Delakrua ia vështirësojnë jetën. Kur Majëllsi e fton Sarën që të ndërtojë një koreografi, zemra e saj gjen dhe…
  Image Save the Last Dance 2 (2006)
 • You Got Served: Beat the World

  Image You Got Served: Beat the World (2011)
  HD
  You Got Served: Beat the World (2011)
  Në Detroid, ëndrrat madje edhe jetën e vënë në rrezik tre grupe kërcimtarësh të përgatitur për t’u ndeshur në garën ndërkombëtare të “Beat The World”. Sepse tani është dueli përfundimtar për t’u bërë kampion bote.
  Image You Got Served: Beat the World (2011)
 • Take the Lead

  Image Take the Lead (2006)
  HD
  Take the Lead (2006)
  Frymëzuar nga historia e vërtetë e jetës së Pjer Dulein, mësuesi që besoi në talentin e adoleshentëve problematik. Që kur ai krijoi 'kërcimin e Sallës', ky lloj kërcimi përfshiu 42 instruktorë dhe më shumë se 12 mijë studentë në 120 shkolla të Nju Jorkut. Dhe aktualisht vazhdon të përhapet në Amerikë. Një film plot sharmë dhe me aktorët e njohur…
  Image Take the Lead (2006)
 • Save the Last Dance

  Image Save the Last Dance (2001)
  HD
  Save the Last Dance (2001)
  Pas vdekjes së nënës së saj, Sara shpërngulet në Çikago me të atin. Aty bie në dashuri me një zezak me një të kaluar kriminale. Por të dy janë të bindur për dashurinë e tyre dhe luftojnë kundër çdo paragjykimi.
  Image Save the Last Dance (2001)
 • Kiss and Cry

  Image Kiss and Cry (2017)
  HD
  Kiss and Cry (2017)
  Një dramë romantike bazuar në historinë e Karli Alisonit, një patinatore dhe këngëtare premtuese në moshën 18-vjeçare, e cila luftoi kundër një sarkome të tipit të rrallë.
  Image Kiss and Cry (2017)
 • The Janky Promoters

  Image The Janky Promoters (2009)
  HD
  The Janky Promoters (2009)
  Dy promotor narkomanë, marrin një reper të famshëm për një shfaqje të dështuar pa filluar mirë. Rruga e tyre është plot probleme dhe gjëra të paparashikuara sepse janë promotorët më dështak në treg.
  Image The Janky Promoters (2009)
 • Inside Llewyn Davis

  Image Inside Llewyn Davis (2013)
  HD
  Inside Llewyn Davis (2013)
  Brenda Luin Dejvis ndjek një javë në jetën e një këngëtari të ri popullor teksa ai navigon në skenën e muzikës të fshatit Grinuiç në vitit 1961. Me kitarën në krah, i përballur me dimrin e ashpër të Nju Jorkut, ai po mundohet t’ia dalë si muzikant pavarësisht pengesave, shpesh të shkaktuara nga vetë ai.
  Image Inside Llewyn Davis (2013)
 • Bodied

  Image Bodied (2018)
  HD
  Bodied (2018)
  Film i prodhuar nga Eminem : Një student i zakonshëm gjen sukses dhe bën nam në betejat e rrepit pasi mbrojtja e një detyre rreth tyre kthehet në fiksim për të konkurruar...
  Image Bodied (2018)