Shqiptar

 • Skanderbeg

  Image Skanderbeg (1953)
  Skanderbeg (1953)
  Luftëtari i Madh Shqiptar Skënderbeu është një film dramatik i vitit 1953 me regjizor Sergei Yutkevich. U prezantua në Festivalin e filmit në Canne, ku fitoi çmimin ndërkombëtar. Filmi tregon prijësin e fiseve shqiptare, Skënderbeun, në qëndresën stoike që i bëri turqve për më shumë se dy dekada...
  Image Skanderbeg (1953)
 • Agon +16

  Image Agon (2012) +16
  HD
  Agon (2012) +16
  Agon është një film shqiptar nga Robert Budina. Nëse ky film shkel të drejtat e autorit na kontaktoni ta fshijmë: [email protected] Dy vëllezër përfshihen në një rrjet kriminel pas vështirësive për të gjetur punë si emigrant i paligjshëm në Greqi i vëllait të vogël...
  Image Agon (2012) +16
 • Pranverë e paharruar në fshatin e harruar

  Image Pranverë e paharruar në fshatin e harruar (2019)
  HD
  Pranverë e paharruar në fshatin e harruar (2019)
  Jeta e qetë dhe e zakonshme e një fshati të harruar ndryshon dramatikisht kur tre prostituta mbërrijnë në kafenenë e fshatit.
  Image Pranverë e paharruar në fshatin e harruar (2019)
 • Operacioni Zjarri

  Image Operacioni Zjarri (1973)
  Operacioni Zjarri (1973)
  Një punonjës i sigurimit Kreshnik Martini ka hyrë në rradhët e një bande agjenturiale e hedhur në veprim në Shqipëri dhe mbledh informacione në të gjithë aksionet e saj. Ky film bazohet në një ndodhi të vërtetë të kundërzbulimit shqiptar i cili në vitin ‘53 ka arritur të zbulojë një rrjet që synonte rrëzimin e pushtetit.
  Image Operacioni Zjarri (1973)
 • Femrat

  Image Femrat (2013)
  HD
  Femrat (2013)
  "Femrat" është një film rreth një djali jeta e të cilit shkon shumë mirë derisa të gjithë femrat afër tij duan të martohen me të. Duke qenë një avokat divorcesh, martesa për të është më shumë një film horror pasi të gjitha femrat - në sytë e tij - janë krijesa të mrekullueshme që dëshirojnë vetëm një gjë: të të…
  Image Femrat (2013)
 • Dritat e Qytezës

  Image Dritat e Qytezës (1983)
  Dritat e Qytezës (1983)
  Harizi jeton në qytetin e bukur të Ksamilit. Ai shfaq shenja dembelizmi dhe parazitizmi për punën, mundohet të përfitojë ndonjë vend të rehatshëm dhe kur nuk ja del, fillon të shpifë e të dërgojë letra anonime. Këto sjellje e shqetësojnë bashkëshorten e tij dhe ajo vendos të largohet.
  Image Dritat e Qytezës (1983)
 • Njeriu me Top

  Image Njeriu me Top (1977)
  Njeriu me Top (1977)
  Pasi Mato Gruda, një burrë i cili jeton në një fshat të largët në malet e Shqipërisë, vjedh një top të braktisur nga pushtuesit gjerman ai duhet të vendosë nëse duhet ta përdorë armën për të ndihmuar rezistencën partizane apo të hakmerret për familjen e vet.
  Image Njeriu me Top (1977)
 • Tingujt e Luftës

  Image Tingujt e Luftës (1976)
  HD
  Tingujt e Luftës (1976)
  Bardhi, një jetim i cili shkon në qytet për të punuar te shtëpia e një të pasuri, ku mëson si të luajë violinën.
  Image Tingujt e Luftës (1976)
 • Sedër

  Image Sedër (2020)
  HD
  Sedër (2020)
  Produksion Shqiptar në të cilin ndërlidhen bashkë Aksioni, Komedia dhe Drama gjë që i jep një ngjyrim të jashtëzakonshëm emocional këtij filmi. Jo më kot i titulluar "Sedër" sepse në të vërtetë, "Sedra" është një stimul aq i fuqishëm sa është i aftë të ndikojë në mënyrë fatale apo ndërgjegjësuese në veprimet apo hapat që mund të marrë një njeri…
  Image Sedër (2020)
 • Gjoleka djali i Abazit

  Image Gjoleka djali i Abazit (2007)
  Gjoleka djali i Abazit (2007)
  Ngjarjet zhvillohen në një fshat të vogël shqiptar, rreth viteve '30. Kjo tokë e izoluar, e mbizotëruar nga ritualet dhe marrëdhëniet patriarkale është fryma që mirëpret fëmijën e porsalindur të Abazit. Serveti, një bashkëfshatar, emigrant në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kthehet në atdheun e tij duke sjellë një vizion të ri dhe një mentalitet të ri, i cili shërben…
  Image Gjoleka djali i Abazit (2007)
 • Dora e ngrohtë

  Image Dora e ngrohtë (1983)
  Dora e ngrohtë (1983)
  Besimit nuk i pëlqen njerku i tij Ahmeti. Ai braktis shkollën dhe bën disa gabime, por me ndihmën e miqve të tij, ai kthehet të jetojë një jetë normale dhe të shëndetshme.
  Image Dora e ngrohtë (1983)
 • Shoku ynë Tili

  Image Shoku ynë Tili (1981)
  Shoku ynë Tili (1981)
  Tili është nxënës me shumë humor por edhe i bezdishëm. Ka probleme me mësuesit, sidomos me mësuese Dritën e cila e ka në kujdestari. Tili nga ana e tij kërkon të shkojë në klasën e mëparshme ku mësuese është Besa. Edhe pse e pranojnë kërkesën e tij ai vazhdon rutinën e mëparshme. Gjëndja keqësohet kur ai edhe Luli shuajnë dritat…
  Image Shoku ynë Tili (1981)
 • Dy herë mat

  Image Dy herë mat (1986)
  Dy herë mat (1986)
  "Dy here mat" është filmi komik me i pelqyer për publikun. I drejtuar nga Bujar Kapexhiu qe kesaj rradhe është dhe vete aktor, filmi është i mbushur me situata komike te papritura. ILO Pinci, specialist i peshkut dhe i midhjeve, edhe shahist i njohur, arrin ne nje qytet te vogel bregdetar si i ftuar ne nje simultane shahu. Por ajo…
  Image Dy herë mat (1986)
 • Rrethimi i vogël

  Image Rrethimi i vogël (1986)
  Rrethimi i vogël (1986)
  Agroni, një veteriner i cili caktohet me detyrën e kryetarit të komitetit ekzekutiv të rrethit. Me vedosjen e tij si drejtues, ndjehet i rrethuar nga ndikimi i përsonave si në familje dhe në shoqëri. Frosa, e vjehra e tij, fillon të krijoj telashe në punë, duke kërkuar të ndihmojë disa miq të saj, të cilët i ofrojnë edhe rryshfete. Nga…
  Image Rrethimi i vogël (1986)
 • Përballimi

  Image Përballimi (1976)
  Përballimi (1976)
  Pas luftës, vendi është vuan nga uria. Sekretari i Komitetit të partisë, Martin Kreka, drejton një fushatë për të mbledhur grurin që shitet në tregun e zi.
  Image Përballimi (1976)
 • Dashuria S’mjafton

  Image Dashuria S’mjafton (2018)
  HD
  Dashuria S’mjafton (2018)
  Dashuria nuk mjafton për të arritur qellimet e caktuara dhe shihet si një pengesë, dhe duhet të bësh një pakt me botën e krimit dhe shpesh të sakrifikosh shokët dhe familjen për ambicie. E vetmja vlerë e ngelur për njeriun zbehet me kalimin e kohës dhe zëvendësohet me inat rebel. Filmi ilustron një djalë të ri i cili rifiton lirinë…
  Image Dashuria S’mjafton (2018)
 • Çifti i Lumtur

  Image Çifti i Lumtur (1975)
  Çifti i Lumtur (1975)
  Një komedi rreth jetës së viteve 1970. Një baba refuzon të pranojë martesën e djalit të vet me një vajzë të një feje tjetër, gjë e cila sjell situata komike.
  Image Çifti i Lumtur (1975)
 • Pallati 176

  Image Pallati 176 (1986)
  Pallati 176 (1986)
  Një komedi nga Teatri Popullor Shqiptar. Komedia më e njohur dhe më e dashur për të gjithë, nën interpretimin e aktorëve më të njohur të Teatrit Kombëtar. Nje komedi qe siguron vetëm të qeshura.
  Image Pallati 176 (1986)
 • Zonja nga Qyteti

  Image Zonja nga Qyteti (1976)
  Zonja nga Qyteti (1976)
  Dëshira e Ollgës për të jetuar në fshat me vajzën e saj Melin, kthehet në situata me plot peripecira. Pas një sërë letërkëmbimesh për të gjetur një dhëndërr nga qyteti, Ollga i prezanton Melit Koçin, i cili pretendon se është një artist i vërtetë. Por Meli tashmë është e dashuruar me Bujarin dhe nuk duket se ka ndërmend të largohet…
  Image Zonja nga Qyteti (1976)
 • I Love Tropoja

  Image I Love Tropoja (2020)
  HD
  I Love Tropoja (2020)
  Një bankier promovohet të drejtojë një zyrë në një nga pjesët më të rrezikshme të vendit - Tropojë.
  Image I Love Tropoja (2020)