Sport

 • Tiki Taka

  Image Tiki Taka (2020)
  HD
  Tiki Taka (2020)
  Një shtetas afrikan, Keleçi, shkon në Indi me një top futbolli të mbushur me lëndë narkotike për t'ia dorëzuar trafikantit të drogës PK. Gjatë rrugës ai njihet me mashtruesin Raxhu, i cili mundohet ta ndihmojë atë sipas mënyrës së vet, duke e prezantuar para qytetarëve si një futbollist me famë.
  Image Tiki Taka (2020)
 • Above the Rim

  Image Above the Rim (1994)
  HD
  Above the Rim (1994)
  Historia e një ylli premtues të basketbollit në shkollën e mesme dhe marrëdhëniet e tij me dy vëllezër, një tregtar i drogës dhe tjetri një ish-yll basketbolli që po kalon periudha të vështira dhe tani i punësuar si roje sigurie.
  Image Above the Rim (1994)
 • Glory Road

  Image Glory Road (2006)
  HD
  Glory Road (2006)
  Don Haskins bën historinë kur përzgjedh shtatë lojtarë afro-amerikanë në skuadrën e basketbollit të quajtur Texas Western Miners. Skuadra kritikohet nga të gjithë, por ata mundohen të fitojnë kundër të gjitha gjasave...
  Image Glory Road (2006)
 • Muay Thai Giant

  Image Muay Thai Giant (2008)
  HD
  Muay Thai Giant (2008)
  Një film aksion rreth një gjigandi mbi 2 metra të gjatë, i cili mëson artin marcial Muai Tai për të zgjidhur një çështje diamantësh të grabitur.
  Image Muay Thai Giant (2008)
 • Grudge Match

  Image Grudge Match (2013)
  HD
  Grudge Match (2013)
  Robert De Niro dhe Sylvester Stallone luajnë si dy rivalë të vjetër boksi të cilët dalin nga pensioni për një ndeshje të fundit. Në përballjen e tyre të parë pas shumë vitesh, armiqësia e tyre shpërthen në një përleshje pa dashje gazmore e cila bëhet jashtëzakonisht publike. Furia e papritur e mediave sociale e transformon ndeshjen e tyre lokale të…
  Image Grudge Match (2013)
 • The Miracle Season

  Image The Miracle Season (2018)
  HD
  The Miracle Season (2018)
  Pas një tragjedie që ndodh në një ekip volejbolli vajzash, skuadra duhet të përpiqet të bashkohet përsëri dhe së bashku me trajneren e tyre të luftojnë për kampionatin shtetëror të shkollave.
  Image The Miracle Season (2018)
 • Take the Ball, Pass the Ball

  Image Take the Ball, Pass the Ball (2018)
  HD
  Take the Ball, Pass the Ball (2018)
  Një dokumentar rreth ekipit më të madh të futbollit. Për katër vite shpërthyese, Barça e Pep Guardiolës prodhoi futbollin më të mirë në histori, duke fituar tifozë nga e gjithë bota.
  Image Take the Ball, Pass the Ball (2018)
 • Zanetti Story

  Image Zanetti Story (2015)
  HD
  Zanetti Story (2015)
  Portreti modest i jetës së një njeriu normal, i aftë për sipërmarrje të jashtëzakonshme. Historia private, e jo vetëm, e futbollistit argjentinas, legjendës së Interit.
  Image Zanetti Story (2015)
 • Champion

  Image Champion (2018)
  HD
  Champion (2018)
  Një mundës dore koreano-amerikan shkon në Korenë e Jugut për një turne dhe gjen një motër, për të cilën nuk dinte gjë.
  Image Champion (2018)
 • Chak de! India

  Image Chak de! India (2007)
  HD
  Chak de! India (2007)
  Kabir Khan është trajneri i Ekipit Kombëtar të Hokejit Indian të femrave dhe ëndrra e tij është të bëjë që ekipi i vajzave të fitojë kupën e botës kundër të gjitha mosmarrëveshjeve.
  Image Chak de! India (2007)
 • Mr. Go

  Image Mr. Go (2013)
  HD
  Mr. Go (2013)
  Kjo është historia e mrekullueshme e miqësisë mes Ling Ling, një gorille gjigante, që luan mirë bejzboll dhe Weiweit, një vajze jetime 15 vjeçare, njëkohësisht mjeshtre cirku. Tregimi mbi lidhjen e tyre të fortë dhe pengesat, që u duhet të kalojnë së bashku, vjen në formën e një komedie sportive prekëse.
  Image Mr. Go (2013)
 • Lady Driver

  Image Lady Driver (2020)
  HD
  Lady Driver (2020)
  Kur një adoleshente rebele fillon një udhëtim të vetëm veror për t'u lidhur me rrënjët e saj, ajo e gjen veten në një botë të re, të përgatitur për udhëtimin e jetës së saj kur zbulon se e kishte në vetëvete gjatë gjithë kohës.
  Image Lady Driver (2020)
 • The Last Whistle

  Image The Last Whistle (2019)
  HD
  The Last Whistle (2019)
  Kur lojtari më i mirë i ekipit të futbollit të një gjimnazi vdes gjatë praktikës, të gjithë akuzat bien te trajneri Vik. Në përpjekje për të mbajtur ekipin, ai shkakton polemika në gjithë vendin, si dhe i duhet të përballet me padinë e nënës së të ndjerit.
  Image The Last Whistle (2019)
 • Creed II

  Image Creed II (2018)
  HD
  Creed II (2018)
  Nën kujdesin e Roki Balboas, konkurrenti i fortë, Adonis Krid përballet me Viktor Dragon, djalin e Ivan Dragos në një ndeshje vdekjeprurëse boksi.
  Image Creed II (2018)
 • Gold

  Image Gold (2018)
  HD
  Gold (2018)
  Udhëtimi i një njeriu që ndihmoi Indinë të fitonte medaljen e parë të artë në Lojrat Olimpike si një komb i lirë.
  Image Gold (2018)
 • The Hurricane

  Image The Hurricane (1999)
  HD
  The Hurricane (1999)
  Historia e vërtetë e Rubin 'Uragani' Carter, një boksier i burgosur padrejtësisht për një vrasje që nuk e ka kryer, dhe ndihma e jashtëzakonshme e njerëzve që e mbështetën për të vërtetuar pafajsinë e tij.
  Image The Hurricane (1999)
 • When the Game Stands Tall

  Image When the Game Stands Tall (2014)
  HD
  When the Game Stands Tall (2014)
  Rrugëtimi legjendar i një ekipi futbolli gjimnazi dhe trajnerit të tyre Bob Ladouceur, i cili i çoi ata drejt një rekordi prej 151 fitoresh rresht, një rekord historik në sportin amerikan.
  Image When the Game Stands Tall (2014)
 • The Waterboy

  Image The Waterboy (1998)
  HD
  The Waterboy (1998)
  Mbajtësi i ujit për një skuadër futbolli amerikane zbulon se ka një aftësi unike për ndalimin e kundërshtarit dhe bëhet pjesë e skuadrës...
  Image The Waterboy (1998)
 • Pororo: The Racing Adventure – Aventura e Garimit

  Image Pororo: The Racing Adventure (2013) – Aventura e Garimit
  HD
  Pororo: The Racing Adventure (2013) – Aventura e Garimit
  Pororo: Aventura e Garimit Dublim Shqip Pinguni i vogel Pororo dhe miqte e tij aksidentalisht bejne qe nje aeroplan te bej nje ulje emergjente ne fshatin e Pororo-se. Ne avion ka disa breshka qe trasportohen per ne Northpia per te cuar akull ne makina gare. Pororo dhe miqte e tij besojne qe breshkat jane pjesemareshe ne gare.
  Image Pororo: The Racing Adventure (2013) – Aventura e Garimit
 • Moneyball

  Image Moneyball (2011)
  HD
  Moneyball (2011)
  Billi Bin, menaxheri i përgjithshëm i Okland Atletiks, në mënyrë të suksesshme arrin të krijojë një skuadër bejzbolli me një buxhet të ulët, duke përdorur një sistem të ndërlikuat të analizave kompjuterike.
  Image Moneyball (2011)
 • The Brawler

  Image The Brawler (2017)
  HD
  The Brawler (2017)
  Filmi tregon historinë e një djali të varfër që kishte ëndërr boksin. Dashuria e tij për Sunainën, i hapi probleme me xhaxhanë e saj që e kundërshtonte lidhjen e tyre për shkak të shtresave shoqërore. A do mundet ai të bëhet një boksier i vërtetë?
  Image The Brawler (2017)
 • Amateur

  Image Amateur (2018)
  HD
  Amateur (2018)
  Historia e një basketbollisti të ri, por të talentuar, i cili përpiqet të ambientohet me skuadrën e re dhe mjedisin e ashpër sportive.
  Image Amateur (2018)